Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Uçak teknolojileri bölümü bu yıl Kazan’da açılıyor
  22 Ağustos 2017 Salı 09:16

  Uçak teknolojileri bölümü bu yıl Kazan’da açılıyor

  Bu yıl eğitim öğretime başlayacak TUSAŞ Kazan Meslek Yüksek Okulu’nda havacılık için üstün vasıflı teknik personel yetiştirilecek

  TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TAI), Gazi Üniversitesi ile yaptığı işbirliği programı kapsamında, havacılık alanında çalışacak üstün vasıflı teknik personel yetiştirmeyi hedefliyor. Bu kapsamda sektörün önemli bir ihtiyacını karşılamak üzere, TUSAŞ Kazan Meslek Yüksek Okulu (MYO) Uçak Teknolojileri Bölümünü kurdu. Bu yıl TUSAŞ Kazan MYO'ya başlayacak olan 205 öğrenci, şirketin sağlayacağı burs imkânından faydalanacak ve başarılı olanlar, mezuniyetleri sonrasında TAI'de teknisyen olarak çalışma fırsatı yakalayacak.

  4 GÜN OKUL 1 GÜN TAI
  Sahada pratik kazanmaları için gerçekleştirilen işbirliğindeki öğrenci alımları, ÖSYM sınavlarına göre yapılıyor. Bölüme katılan her öğrenci TAI atölye ve üretim tesislerinde staj yapabiliyor. Öğrenciler 4 gün okulda bulunarak staj yapma fırsatı yakalayacak ve 1 gün de şirkette çalışacaklar. Buna ek olarak hafta sonu 1 gün ekstra İngilizce eğitim verilecek. Uçak, helikopter ve uydu sistemleri yapımında çalışacak üstün ve nitelikli teknik personel yetiştirmeyi hedefleyen Şirketimiz, programdaki her öğrenciyi sigorta sistemine dahil ederken, aynı zamanda belli bir miktarda maddi destek sağlayacak.

  Bu haber toplam 1356 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim