Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Ulaşıma zam yok
  21 Aralık 2017 Perşembe 09:13

  Ulaşıma zam yok

  Ulaşıma zam yok su indirimi yolda

  Başkan Mustafa Tuna, toplu taşıma araçlarına 2018’de zam yapılmayacağını söyledi. Tek binişlik kartlarla ilgili, “4 TL’den 3 TL’ye indiriyoruz” diyen Tuna, merkez ilçelerdeki su fiyatlarının indirilmesi noktasında da çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, dün katıldığı bir televizyon programında, kent gündemi ve belediyenin çalışmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yeni yılda ulaşıma zam yapılmayacağını kaydeden ve 16 ilçede uyguladıkları su ücreti indiriminin merkezde de hayata geçirilmesi için çalışmaların sürdüğünü aktaran Mustafa Tuna, “Gönül isterki su da bedava olsun, ulaşım da bedava olsun ama fiilen mümkün olmuyor. Bazı lüks harcamalardan tasarruf ederek vatandaşa su ve ulaşım noktasındaki desteklerimizi artıracağız” ifadesini kullandı. Tuna, özetle şunları anlattı:

  VATANDAŞIMIZ MEMNUN KALDI

  “Her yıl yapılan zam bu sene yapılmayacak. Ulaşıma 2018 yılı içerisinde zam yapmayacağız. Diğer harcamalardan kısıtlama yaparak ulaşımdaki sübvansiyonu devam ettireceğiz. Ulaşım konusunda vatandaşımızı rahatlatmak istiyoruz. Sabaha kadar ulaşım hizmeti de vatandaşlarımız tarafından memnuniyetle karşılandı.TEK BİNİŞLİK KART 3 TL

  SU FİYATLARINI İNDİRDİK Tek binişlik kartları 4 TL’den 3 TL’ye indiriyoruz. Ankara’ya turist gelsin diye çaba sarfediyoruz, turist geldiğinde veya cebinde parası olmadığı için tek binişlik kart alan vatandaşlarımız için 3 TL’ye indirdik. Daha indirmek istedik ama kartın maliyetinden dolayı 3 TL’ye kadar indirebildik.

  16 ilçedeki su fiyatlarında indirime gittik. Kırsaldaki vatandaşlarımızın toprağa bağlanması, hayvancılığın geliştirilmesi bakımından destek olarak su fiyatlarını indirdik. Merkezdeki su fiyatlarının indirilmesi noktasında da çalışmalarımız devam ediyor.

  TIRAŞLAMA OLACAK BİNALAR VAR

  Şahıslara emsal artışları eskiden vardı artık yok, öldü. Kamu ile ilgili binalara, okullara, hastanelere emsal artışı ihtiyaç olması halinde devam edeceğiz. Mevcut yüksek yapılarla ilgili şunu söylemek istiyorum. Ölen öldü, yapacak birşey yok ama komada(inşaatı devam eden projeler) olanlar var. Komada olanları da sağlıklı hale gelmesi için hukuk çerçevesinde tıraşlayacağız.”

  HAFRİYATLA İLGİLİ SIKINTI VARDI

  Hafriyatlarla ilgili sıkıntılar vardı. Hafriyatlarla ilgili belediye ihaleye çıkacak, ihalede uygun teklif veren firma işi yapacak. Vatandaş hafriyat ücretini belediyeye yatıracak, firma da ücretini belediyeden alacak. Belediyenin makbuzu olmadan para akışı söz konusu olmayacak. Bununla ilgili yapılan sözleşmeler var, bunların iptali için çalışmalar sürüyor.

  PARK ÜCRETLERİ MAKUL OLACAK

  Ankara’daki tüm otoparkları ANPARK denetimine alacaklarını belirten Tuna, “Mevcut verilen otoparkların sözleşmelerin iptali ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. İptal edilmesinden sonra ANPARK’a devredeceğiz, aynı İstanbul’daki İSPARK’ta olduğu gibi belediye şirketimiz işletecek. Park ücretleri makul olacak. Vatandaşlarımız sıkıntılardan kurtulmuş olacak” diye konuştu. Başkan Tuna, AŞTİ’nin taşınma konusuyla ilgili de, “AŞTİ’nin kalkmasını istemeyen çok kesim var. Vatandaşlarımız mevcut yeri istiyor. Çoğunluğu rahatsız edecek işi neden yapayım” ifadelerini kullandı.

  KANAL ANKARA İHALE HAZIRLIĞINDA

  Tuna, ‘Kanal Ankara’ projesi konusunda ise şu açıklamayı yaptı:
  “Kanal Ankara kısım kısım ihale edilmişti, biz bunun rasyonel olmadığını düşündük. Müteahhitler arasında meydana gelecek sıkıntıları ortadan kaldırmak için projeyi bir bütün olarak ihaleye çıkacağız. İhale hazırlıklarını yapıyoruz.

  Bu haber toplam 907 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim