Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Ulus esnafı eski günleri arıyor
  27 Ağustos 2017 Pazar 12:01

  Ulus esnafı eski günleri arıyor

  Uzun süredir Kurban Bayramı alışverişi için hazırlıkların sürdüğü Ulus Hali’nde bayram şekerleri tezgahlardaki yerlerini aldı.

  Uzun süredir Kurban Bayramı alışverişi için hazırlıkların sürdüğü Ulus Hali’nde bayram şekerleri tezgahlardaki yerlerini aldı. Bayram alışverişi için Ulus Hali’ni tercih eden vatandaşlar, şekerleme çeşitlerini 8 ila 45 TL, çikolataları ise 15 ila 55 TL arasında değişen fiyatlardan satın alabiliyor. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı ile karşılaştırıldığında satışların hayli düşük olduğunu belirten esnaf Sadık Yüksel, uzun bayram tatilinin Ulus Hali’ni vurduğunu savundu. Yüksel şunları söyledi:“Geçen bayramlara göre satışlar çok düşük. İnsalar bayram tatilinin uzun olmasının etkisiyle şehir dışına çıkıyor. Bu durum da satışmlarımızı olumsuz etkiliyor. Kurban Bayramı olması nedeniyle alışverişe gelenler genellikle çikolata ve lokumu tercih ediyor. Şeker ve çikolata fiyatları önceki yıllara oranla daha yüksek. Arife günü esnaf elindeki ürünleri çıkarmak isteyeceği için fiyatlarda düşüş olur.”Öte yandan bayram alışverişi için Ulus Hali’ne gelern vatandaşlar ise çikolata ve şekerleme fiyatlarının yüksekliğinden şikayet etti. 
  Her bayram öncesi giyim ve aykkabı alışverişi yapmak isteyen binlerce Ankaralının ziyaret ettiği Çıkrıkçılar Yokuşu’nda da esnaf bayram öncesi durgunluğundan yakındı. Vatandaşların giyim ve ayakkabı alışverişi için artık AVM ve mahallelerindeki mağazaları tercih ettiğini belirten esnaf Mustafa Yılmaz,“Eskiden bayram önceleri Çıkrıkçılar Yokuşu dolup taşardı. Artık insanlar buralardan fazla alışveriş yapmıyor. AVM’lerin hızla çoğalması bizim işlerimiz günden güne azaltıyor. Eskiden her yer gecekonduydu. Bu evlerin etrafından alışveriş yapabilecek yerler yoktu. Şimdi her apartmanın altında dükkan var. Semtlerde çarşılar oluştu. Uzağa gitmeden alışveriş yapabilmek insanların kolayına geliyor. Durum böyle olunca Ulus’ta eski bayram havası kalmadı.”

  ULUS HALİ’NDE FİYATLAR

  Şeker      8 - 45 TL
  Lokum    7 - 35 TL
  Çikolata 15 - 55 TL
  Kolonya 3 - 19 TL

  Bu haber toplam 1197 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim