Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Üst geçitler kaza kurbanı
  13 Aralık 2016 Salı 08:47

  Üst geçitler kaza kurbanı

  Yükseklik hesabını tutturamayan kamyon ve TIR şoförleri, üst geçitlere zarar veriyor. Kentte, son 1 yılda 83 kaza tutanağının tutulduğu üst geçitlerle ilgili Büyükşehir yetkilileri uyarıyor: “Yükseklik uyarılarına dikkat edilmeli.”

  Yükseklik hesabını tutturamayan kamyon ve TIR şoförleri, üst geçitlere zarar veriyor. Kentte, son 1 yılda 83 kaza tutanağının tutulduğu üst geçitlerle ilgili Büyükşehir yetkilileri uyarıyor: “Yükseklik uyarılarına dikkat edilmeli.”

  Ankara’daki üst geçitlerin, hesapsız ve acemi sürücülerin kurbanı olduğunu belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Son 1 yılda Başkent’teki üst geçitlere yönelik 83 kez kaza tutanağı tutuldu” diyor. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre kentteki üst geçitlere en büyük zararı, yükseklik hesabını tutturamayan kamyonşoförleri veriyor. Kent Estetiği Daire Başkanlığı verilerine göre son 1 yılda kentteki üst geçitlere yönelik 83 kez kaza tutanağı tutuldu. 

  TRAFİĞİ DE TIKIYOR

  Üst geçitlerle ilgili yükseklik uyarısını dikkate almayan kamyon şoförleri, trafikte büyük tehlikelere de yol açıyor. Geçitlere zarar veren kamyonlar, trafiğin de uzun süre tıkanmasına neden oluyor. Belediye yetkilileri, hasar gören üst geçitlerin onarıma alındığını, ardından kullanıma açıldığını kaydederek, şu şunları kaydediyor:

  KULLANIM DIŞI KALIYOR

  “Ancak onarım sırasında üst geçitler kullanım dışı kaldığı için yayalarımızın yoldan karşıya geçmeleri zorlaşıyor. Ya diğer yaya geçişlerine kadar yürümek zorunda kalıyorlar ya da tehlikeli noktalardan karşıya geçmeye çalışıyorlar. Bu da risk oluşturuyor. Bu nedenle kamyon ve TIR sürücülerinden, yaya üstgeçitlerdeki yükseklik uyarısını özellikle dikkate almalarını istiyoruz.” Hürriyet Ankara

  Bu haber toplam 993 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim