Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Yarım Elma Geleneksel Sokak Oyunları'nda Şampiyonlar Belli Oldu
  27 Mayıs 2016 Cuma 13:12

  Yarım Elma Geleneksel Sokak Oyunları'nda Şampiyonlar Belli Oldu

  Yarım Elma Geleneksel Sokak Oyunları'nda Şampiyonlar Belli Oldu

  Geleneksel çocuk oyunlarını yeniden canlandırmak amacıyla Keçiören Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle düzenlenen "Yarım Elma Geleneksel Sokak Oyunları" yarışmasının final müsabakaları sonuçlandı.
  Keçiören’de bulunan 14 okuldan finale kalan öğrencilerin katılımı ile Mehmet Akif İlkokulu’nda düzenlenen oyunlarda, çocuklar şampiyon olabilmek için tatlı bir rekabete girerek kıyasıya mücadele ettiler. "Yarım Elma Geleneksel Sokak Oyunları" finalini çok sayıda vatandaş da çocukları ile birlikte izledi.
  Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Okul Sosyal Hizmet Birimi tarafından organize edilen final müsabakalarının sonunda 2’nci sınıflar “Yağ Satarım Bal Satarım” oyunu kategorisinde birinci Mehmet Emin Yurdakul İlkokulu, ikinci Danişment Çiçekli İlkokulu, üçüncü Kamil Ocak İlkokulu, dördüncü 19 Mayıs İlkokulu oldu. 3’üncü sınıflar “mendil kapmaca” oyunu kategorisinde birinci Kamil Ocak İlkokulu, ikinci Danişment Çiçekli İlkokulu, üçüncü Mehmet Akif İlkokulu, dördüncü Halide Ömer Uncuoğlu İlkokulu oldu. 4’üncü sınıflar “tombik” oyunu kategorisinde birinci Mehmet Akif İlkokulu, ikinci 19 Mayıs İlkokulu, üçüncü Hacı Mustafa Tarman İlkokulu, dördüncü Şenlik İlkokulu oldu. Program, müsabakalarda dereceye giren okullara kupa ve madalyalarının verilmesiyle sona erdi.
  "GELENEKSEL OYUNLARI CANLANDIRIYORUZ"
  Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, unutulmaya yüz tutan geleneksel çocuk oyunlarını canlandırmak ve çocukları sokağın kötü etkilerinden korumak amacıyla bu müsabakaları gerçekleştirdiklerini belirterek, “Betonlaşan şehirlerde maalesef çocuklarımızın oyun alanları daralıyor. Geleneksel çocuk oyunlarını günümüz çocuklarıyla buluşturmak istiyoruz. Dereceye giren bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.
  Keçiören Belediyesi, müsabakalar kapsamında ayrıca öğretmenlere “Oyunun çocuk gelişimindeki yeri ve sokak oyunları” konulu bir seminer verdi ve müsabakalara katılan okullara spor malzemesi desteğinde bulundu.

   

  http://www.iha.com.tr/ankara-haberleri/yarim-elma-geleneksel-sokak-oyunlarinda-sampiyonlar-belli-oldu-ankara-1405264/

  Bu haber toplam 1063 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim