Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Yaşam evleri yeni bir model
  03 Ekim 2017 Salı 08:44

  Yaşam evleri yeni bir model

  AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yaşlı yaşam evi ve huzurevi ziyaretlerinde bulundu.

  AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, yaşlı yaşam evlerini “3-5 yaşlımızın bir arada kaldığı, aynı kendi evlerinde gibi vakit geçirebildikleri huzurlu bir ortam” diye tanımladı

  AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yaşlı yaşam evi ve huzurevi ziyaretlerinde bulundu. Kaya, ilk olarak Yenimahalle ilçesindeki bir yaşlı evini, çocuk evlerinde kalan 10 çocukla birlikte ziyaret etti. Yaşamevi sakinlerinin elini öpen ve onlarla sohbet eden Kaya, çocuklardan büyükleri bol bol ziyaret etmelerini, onlara kitap okumalarını istedi. Yaşlı yaşamevlerinin yeni bir model olduğunu ifade eden Kaya, "Yaşlı yaşam evlerimiz, 3-5 yaşlımızın bir arada kaldığı, aynı kendi evlerinde gibi vakit geçirebildikleri, içinde yardımcı elemanların da olduğu bir yer, huzurlu bir ortam. Huzurevleri yerine bu yaşlı yaşam evleri modelini de yaygınlaştırıyoruz. Daha özel bakılıyorlar burada. 30 yaşlı yaşam evimiz var. Buralarda 120 büyüğümüze hizmet veriyoruz. Büyüklerimiz bizim başımızın tacı. Onlardan çok şey öğreniyoruz" dedi.

  NAİLE TEYZENİN İSTEĞİ


  Yaşlı yaşam evinde kalan Naile Eser de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Ailemden kalma arazilerimi okul ve öğrenci yurtları için harcadım. Bütün olanaklarımı bağışladım. Sincan'da bir evim var. Sizden yardım istiyorum, ihtiyarladım artık kendi başıma yapamıyorum bazı şeyleri. Sizden Sağlık Bakanlığıyla irtibat kurarak evimin olduğu yerin ya göz kliniği ya da sağlık ocağı olmasını istiyorum. Ölüm var. Sizin de yardımlarınızla bu hayrın da bir an önce yapılmasını istiyorum" diye konuştu. Bakan Kaya da konuyla ilgileneceğini dile getirdi. Daha sonra çocuklarla birlikte Ümitköy Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret eden Kaya, burada da yaşlılara sohbet etti, çiçek ve hediye sundu.

  Sabah/ANKARA

  Bu haber toplam 957 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim