Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  YENİ ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE BADER EVET DEDİ
  14 Şubat 2017 Salı 23:29

  YENİ ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE BADER EVET DEDİ

  Bürokrat Ankaralılar Derneği (BADER) Yeni Anayasa Değişikliğine evet dedi.

  NEDEN EVET DİYECEĞİZ? 

   

  ✔Bu bir ülke meselesi, hepimiz bu geminin içerisindeyiz, bu gemi batarsa hepimiz batarız. Siyasi görüşü, etnik yapısı, inancı ne olursa olsun hepimiz bu ülkede yaşıyoruz, gidecek başka yerimiz de yok. O halde ülkenin kaderinin değişeceği böyle bir noktada, çocuklarımız, torunlarımız için referandumda 'evet' diyeceğiz. 
   
  ✔Milletin maneviyat ve değerleriyle barışık olmayan, millete tepeden bakan, milletin inancını, ideallerini tahkir eden anlayışın temsilcilerinin bu sistemde iktidara gelme ve cumhurbaşkanı olma ihtimali söz konusu olamayacağı için 'evet' diyeceğiz.
   
  ✔Yüzde 50'nin üzerinde oyu olmayan hiçbir siyasi liderin Cumhurbaşkanı seçilemeyeceği ve dolayısıyla bu sistemde millet iradesinin belirlemediği hiçbir güç iktidar olmayacağı için 'evet' diyeceğiz.
   
  ✔Evet diyeceğiz çünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Devlette iki başlılık ortadan kalkacak, devlet yönetiminde hızlı karar alınacak, istikrar hakim olacak. Hem yasamayı hem de hükümet organını doğrudan millet belirleyecek.
   
  ✔Evet diyeceğiz çünkü Cumhurbaşkanı devletin ve yürütmenin başı olacak. Mevcut anayasamızda yetkilerle donatılmış Cumhurbaşkanı, TBMM'ne karşı sorumlu değildir. Yeni sistemle birlikte Cumhurbaşkanı millete ve Meclise karşı sorumlu hale gelecek, Parlamento daha güçlü olacak.
   
  ✔Evet diyeceğiz çünkü TBMM seçim dönemi ile Cumhurbaşkanı seçim dönemini beş yılda bir ve aynı günde yapılmasını, günden güne büyüyen ve nüfusu artan Türkiye’nin 600’e çıkan milletvekili sayısını destekleyeceğiz. 18 yaşındaki gençlerimizin önünü açacağız.
   
  ✔Evet diyeceğiz çünkü Cumhurbaşkanlığı sistemiyle birlikte koalisyon hükümetleri ebediyen tarihin çöplüğüne atılacak, istikrarlı ve güçlü hükümetler kurulacak.
   
  ✔Evet diyeceğiz çünkü Cumhurbaşkanlığı sisteminin gelmesiyle hükümet kurulamama riski ortadan kalkacak, koalisyon ortamlarından beslenen vesayetçi yapılara karşı milli irade daima güçlü olacak, bu sayede ekonomik istikrar sarsılmayacak, durmadan büyüyen YENİ TÜRKİYE yoluna kesintisiz olarak devam edecektir. 
                                                    YÖNETİM KURULU 
                                                                                           BADER HABER- M. ÜLGER
  Bu haber toplam 1966 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim