Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Yeni sütçü ‘Sütmatik’
  02 Haziran 2017 Cuma 08:10

  Yeni sütçü ‘Sütmatik’

  Büyükşehir Belediyesi, sütte hem tüketiciyi hem de yetiştiriciyi koruma altına almak amacıyla Sütmatik uygulamasını hayata geçiriyor.

  Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlerden BELSO, kentin çeşitli noktalarına konulan ‘Sütmatik’lerle uygun fiyatlı çiğ süt satışı gerçekleştirecek. Tüketici, otomatlara attığı parayla kendi kabına süt dolduracak. Araçlara yerleştirilecek otomatlar, sütün 4 derecelik ısısını muhafaza edecek. Böylelikle çiğ süt satışı, hem tüketiciye hem de üreticiye süt tüketimi imkânı sağlayacak.

  FİYAT İSTİKRARSIZLIĞI VAR

  Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Dairesi Başkanı Özgür Güven, Sütmatik uygulamasıyla ilgili şu bilgileri verdi: 
  “Sütte fiyat istikrarsızlığı var. Tüketici yüksek fiyata alıyor, yetiştirici ise sanayiye sütünü çok düşük ücrete satıyor. Bizim hedefimiz, hem tüketiciyi hem de yetiştiriciyi koruma altına almak. Üretici adına çiğ sütün satışını destekliyoruz. Bu uygulama sayesinde hastalıktan arınmış işletme sayısı artacak. Çünkü çiğ süt satıp, daha fazla kazanmak isteyen yetiştiriciler, hastalıktan ari işletme olmak isteyecek. Sütler hastalıktan ari işletmelerden alınacak, her gün analiz edilecek ve 24 saat içinde tüketimi sağlanacak.” İlk Sütmatik'in açılışı, cuma günü Güvenpark'taki BELSO aracı önünde yapılacak.

  Hürriyet/ANKARA

  Bu haber toplam 1268 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim