Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Yenimahalle'de THY İle Protokol İmzalandı
  01 Haziran 2016 Çarşamba 13:10

  Yenimahalle'de THY İle Protokol İmzalandı

  İnsan odaklı hizmet anlayışıyla vatandaşların iyi ve kötü günlerinde yanında olmayı misyon edinen Yenimahalle Belediyesi yeni bir hizmete daha imza attı. Maddi durumu iyi olmayan ailelerin cenazelerini şehir dışına sadece araçla değil uçakla da götürme ka

  İnsan odaklı hizmet anlayışıyla vatandaşların iyi ve kötü günlerinde yanında olmayı misyon edinen Yenimahalle Belediyesi yeni bir hizmete daha imza attı. Maddi durumu iyi olmayan ailelerin cenazelerini şehir dışına sadece araçla değil uçakla da götürme kararı alan belediye, Türk Hava Yolları (THY) ile protokol imzaladı. 

  Anlaşma gereği cenaze taşıma ücreti olan 310 TL belediye tarafından karşılanacak. Bu hizmetle vatandaşlar cenazelerini götürmek istedikleri şehre hem ücretsiz hem de hızlı götürme imkanı bulacak.

  Bu hizmetin uzak mesafelere cenazesini götürmek için zorluk çeken vatandaşlara büyük bir kolaylık sağlayacağını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “ Biz sadece vatandaşlarımızın iyi gününde değil kötü gününde de yanında oluyoruz. Aileler o acı günlerinde bir de cenaze taşıma işlemleriyle uğraşıyorlar. Bu hizmetle vatandaşa zaman ve maddiyat açısından kolaylık sağladığımızı düşünüyorum. Uzak mesafelere cenazeyi araçla götürmek hem cenaze sahibi açısından hem de şoför açısından zorluklar yaratıyor. Bu hizmet sayesinde uzakları yakın kıldık” dedi.
  Cenazeler Türkiye’nin her yerine yollanıyor

  Ayrıca; talep doğrultusunda cenazelerini Ankara dışına defnetmek isteyen cenaze yakınlarına ücretsiz cenaze aracı ve şoför tahsis eden belediye, aynı zamanda cenaze levazımatı ve kefen de veriyor. Bunun yanında dar gelirli vatandaşlara cenazeye gitmeleri için ulaşım imkanı da sağlayan belediye, Yenimahalle ilçe sınırları içerisindeki cenaze evlerine taziye çadırı da kuruyor.

   

  http://www.haberankara.com/haber/49934/yenimahallede-thy-ile-protokol-imzalandi.html

  Bu haber toplam 1151 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim