Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Yenimahalle'de Toplu Sözleşme Sevinci
  30 Mayıs 2016 Pazartesi 13:02

  Yenimahalle'de Toplu Sözleşme Sevinci

  Yenimahalle Belediyesi’ne bağlı YE-PA Şirketi ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) arasında Taşeron İşçi Toplu Sendika Sözleşmesi imzalandı.

  Yenimahalle Belediyesi’ne bağlı YE-PA Şirketi ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) arasında Taşeron İşçi Toplu Sendika Sözleşmesi imzalandı.


  Belediye şirket çalışanlarının iş güvencesi ve daha iyi şartlarda çalışmalarına imkan sağlayacak sözleşmenin imza törenine Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, İlçe Yönetimi, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Hüseyin Boran, Yaşar Neslihanoğlu, Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Toplu Sözleşme Daire Başkanı Mehmet Salih Doğru, Örgütlenme Daire Başkanı Taner Şanlı, Genel İş 2 No’lu Şube Başkanı Turan Kütükbaş, meclis üyeleri, muhtarlar, birim müdürleri ve çok sayıda belediye çalışanı katıldı.


  Göreve geldiği günden beri her işçinin alın terinin karşılığını hakkıyla verdiklerini söyleyen Yaşar “Çalışanlarımıza emeklerinin hakkını veriyor olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Bizim için öncelikli olan nokta alın terinin hakkını vermektir. Belediyeyi 140 milyon borçla devir aldık, ancak görevde olduğumuz sürede çalışanlarımızın 2’inci gün maaşlarını, tazminatlarını, ikramiyelerini ödemedik. Hiçbir kuruma ve kişiye borcumuz yok. Bugün iki yılı kapsayacak bu sözleşmeyle sizlerin ikramiyelerinde, maaşlarında ve yardım ücretlerinde iyileştirmeler yapıldı. İnşallah tüm çalışan arkadaşlarımız için hayırlı olur” dedi.


  Kani Beko ise “YE-PA’da çalışan işçi arkadaşlarımız adına yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde çalışan işçi arkadaşlarımızın ekonomik, demokratik, siyasi, sosyal haklarını savunan ve sizlere emeğinizin karşılığını dün olduğu gibi bugün de yarın da veren Fethi Yaşar’ı huzurlarınızda kutluyorum” dedi.


  Tören sonunda, başta  Yaşar olmak üzere emeği geçenlere plaket takdim edildi.

   

   

  http://www.haberankara.com/haber/49831/yenimahallede-toplu-sozlesme-sevinci.html

  Bu haber toplam 1169 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim