Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Yılın ilk kitap fuarı bugün başlıyor
  06 Ocak 2017 Cuma 10:22

  Yılın ilk kitap fuarı bugün başlıyor

  11. Ankara Kitap Fuarı bugün ATO Congresium’da açılıyor. Fuar 15 Ocak’a kadar açık kalacak. Fuarda 250 yayınevi, 27 sahaf yer alacak, 300 imza etkinliği ile 50 konferans organize edilecek.

  11. Ankara Kitap Fuarı bugün ATO Congresium’da açılıyor. Fuar 15 Ocak’a kadar açık kalacak. Fuarda 250 yayınevi, 27 sahaf yer alacak, 300 imza etkinliği ile 50 konferans organize edilecek

  Eylül Fuarcılık tarafından düzenlenen 11. Ankara Kitap Fuarı bugün kapılarını kitapseverlere açıyor. ATO Congresium'da düzenlenecek ve 15 Ocak tarihine kadar ziyaret edilebilecek fuara 250 yayınevi, 27 sahaf katılacak, fuar kapsamında 300 imza etkinliği ile 50 konferans organize edilecek. Fuarda SABAH Ankara Yayın Yönetmeni Osman Altınışık da kitaplarını imzalayacak. Fuarla ilgili Vesperna Restaurant'ta bilgilendirme amaçlı basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Eylül Fuarcılık Genel Koordinatörü Remzi Çayır, Kazakistan Eğitim ve Kültür Ataşesi Malik Otarbayev ve Avrasya Yazarlar Birliği Başkanı Yakup Ömeroğlu katıldı.

  KONUK DEVLET KAZAKİSTAN
  Toplantıda konuşan Çayır, "11 yıldır geleneksel hale getirdiğimiz Ankara Kitap Fuarı'nı bu yıl da Avrasya Yazarlar Birliği'nin desteğiyle gerçekleştiriyoruz. Bu yıl konuk devletimiz Kazakistan. Fuarımızın yabancı onur yazarımız Rus yazar Mihail Sinelnikov oldu" dedi. 11. Ankara Kitap Fuarı Türkiye'de şu anda iş bazında en önemli fuar olduğunu da belirten Çayır, "Ankara insanı kitap almadan çıkmıyor. 5 insandan 3'ü kitap alarak fuar alanından ayrılıyor. İstanbul'da incelediğimiz fuarlar ve yayın evlerinden aldığımız bilgilere göre Ankara insanı ciddi bir alışveriş yapıyor. Bu nedenle İstanbul'daki fuarlara katılmayan kitap evleri buraya katılıyor. Biz herkesin bu fuardan faydalanmasını istiyoruz. Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı'nın manevi desteği ile günde 4-5 bin civarında öğrenciyi de fuar alanına taşıyacağız. Bolu, Kayseri, Çankırı gibi çevre illerden katılım bekliyoruz" dedi.

  KİTAP FUARINA İLGİ ÇOK BÜYÜK
  Avrasya Yazarlar Birliği Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yakup Deliömeroğlu "Bir yazar kuruluşu başkanı olarak Kitap Fuarı bizim için çok önemli. 'Ankara'daki en önemli kültürel faaliyetlerden birisi kitap fuarı' dersek yanlış olmaz" dedi. Deliömeroğlu "Ankara kitap fuarı sevmez diye bir algı vardı. Arkadaşlar Ankara'da inatla bir kitap fuarı yaptı. Görüyoruz ki kitap fuarı çok kalabalık oluyor. İnsanlar çok büyük alaka gösteriyorlar. Bu hepimiz için büyük mutluluk. Bu yıl da aynı başarıda geçeceğini biliyoruz" diye konuştu.

  06 Ocak 2017 Sabah-Ankara

  Bu haber toplam 1164 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim