Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Yılın ilk konuğu Ahmet GÜNDOĞDU Olacak
  05 Ocak 2018 Cuma 08:48

  Yılın ilk konuğu Ahmet GÜNDOĞDU Olacak

  Ankara 26. Dönem Milletvekili, Ahmet GÜNDOĞDU, 15 Ocak 18:45 BADER'de "YENİ TÜRKİYE" diyecek.

  Bürokrat Ankaralılar Derneği (BADER) tarafından her ay düzenlenen Hamamönü Kabakçı Konağı Söyleşileri proğramı 2018 yılında da devam ediyor.

  2018 yılının Ocak ayının ilk konuğu, Ankara 26. Dönem Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclis İdare Amiri,  Ahmet GÜNDOĞDU 15 Ocak 2018 18:45 de "YENİ TÜRKİYE" konulu bir sunum yaparak "BADER" dostları ile buluşacak. 

   

  AHMET GÜNDOĞDU KİMDİR?

  Ahmet Gündoğdu 1 Ocak 1961 tarihinde Gümüşhane’nin Söğüteli Köyü’nde dünyaya geldi.

  İlköğrenimini Gümüşhane’nin Söğüteli Köyü’nde, Erdemli İmam Hatip Lisesinde başladığı ortaöğrenimini Giresun İmam Hatip Lisesinde bitirdi.

  Üniversite eğitimini 1987 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamlayarak mezun oldu.

  Sonraki süreçte uzun yıllar Bakırköy Ticaret Meslek Lisesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev aldı.

  Ahmet Gündoğdu’nun orta düzeyde Arapça ve İngilizce dil bilgisi bulunmaktadır.

  Gündoğdu, hem öğrencilik yıllarında hem de öğretmenlik yaparken Milli Gençlik Vakfı ve İstanbul Öğretmenler Vakfının faaliyetlerinde aktif sorumluluk üstlenerek sivil toplum çalışmalarında bulundu.

  Akademik sendikacılık anlayışıyla ve kurumsal liderlik paradigmasıyla 12 yıl boyunca Eğitim Bir-Sen ve 7 yıl Memur-Sen Genel Başkanlığı görevini üstlendi.

  1996-2002 yıllarında İstanbul Şube Sekreterliği, Marmara Bölge Başkan Yardımcılığı, Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreterliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini icra etti.

  Evli olan Ahmet Gündoğdu, 1992 yılında, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen’in kurucu Genel Başkanı, Mescid-i Aksa şairi merhum Mehmet Akif İnan’dan aldığı mektupla Eğitim-Bir-Sen Bakırköy İlçe Teşkilatını kurarak sendikacılık görevine adım attı.

  10 Şubat 2015 tarihinde 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan TBMM 25. dönem milletvekilliği seçimlerinde aday olabilmek için görevlerinden istifa etti.

  Ahmet Gündoğdu, Türkiye’nin en fazla üyeye sahip Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Başkanı sıfatıyla; “Ekonomik ve Sosyal Konsey”, “Türkiye – Avrupa Birliği Karma İstişare Komitesi” ve  “Yeni Anayasa” arayışları kapsamında, Türkiye’nin öncü ve çatı kuruluşlarının yer aldığı “Anayasa Platformu” üyeliği görevlerinde yer aldı.

  Ahmet Gündoğdu, Bakırköy İlçe Başkanlığı görevini icra ettikten sonra sırasıyla (1996-2002) İstanbul Şube Sekreterliği, Marmara Bölge Başkan Yardımcılığı, Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreterliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

  Ahmet Gündoğdu, kamu görevlileri sendikacılığının gelişmesine ve kamu görevlilerinin yeni kazanımlar elde etmesine yönelik birçok çalışmaya öncülük etmenin yanında Türkiye’nin demokratikleşme, sivilleşme ve özgürleşme süreçlerine destek verme alanında başlattığı çalışmaları bulunmaktadır.

  Gündoğdu, evli olup orta düzeyde Arapça ve İngilizce bilmektedir.

  img-20180104-wa001300-12.jpg

  Bu haber toplam 2897 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim