Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Yol çalışması devam ediyor
  27 Temmuz 2017 Perşembe 08:35

  Yol çalışması devam ediyor

  Zırhlı Birlikler arazisi içinden geçecek ve Sabancı Bulvarı ile Bağlıca Bulvarı’nı birbirine bağlayacak yaklaşık 5 kilometre uzunluğundaki bulvarın yapımını tüm hızıyla sürüyor.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Zırhlı Birlikler arazisi içinden geçecek ve Sabancı Bulvarı ile Bağlıca Bulvarı’nı birbirine bağlayacak yaklaşık 5 kilometre uzunluğundaki bulvarın yapımını tüm hızıyla sürdürürken, 2 alt geçidin yapımına da başlandı.


  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, Eskişehir Yolu ile Bağlıca trafiğine büyük kolaylık sağlayacak 50 metre genişliğindeki bulvarın yapımı için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.      
  Bulvarın yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda ve 4'er şeritli olmak üzere, emniyet şeritleriyle birlikte toplam 10 şerit olacağını belirten Üçpınar, “Bulvarda yer alacak sanat yapılarından 2 alt geçidin yapımına başlandı” dedi.  Üçpınar, sanat yapılarıyla birlikte diğer taraftan yol açım çalışmalarının hızla devam ettiğini kaydederek, şunları söyledi:


  “Yapılacak bulvarda, alt geçitler, kuzey ve güney bölgelerini bağlayacak.  Ayrıca katlı kavşak ve yolu kesen bir derenin üstünden 40 metre uzunluğunda bir köprü yapacağız.  Ayrıca Eskişehir Yolu'ndan Bağlıca'ya gidecekler için ((ANSE  kavşağı) 80 metre uzunluğunda bir U dönüş köprüsü  ile yeni bulvardan Eskişehir Yolu'na dönmek isteyenler için de 60 metre  uzunluğunda altgeçit U dönüşü inşa edeceğiz."


  Diğer sanat yapılarının inşasına da yakında başlanacağını bildiren Üçpınar,  bulvarın sonbahar aylarında bitirilmesinin hedeflendiğini söyledi. 

  Bu haber toplam 1248 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim