Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Yolcu garantisi sıkıntıya soktu
  25 Eylül 2017 Pazartesi 08:38

  Yolcu garantisi sıkıntıya soktu

  Büyükşehir Belediyesi’nin Yap-İşlet-Devret modeliyle yapmayı planladığı 3 monoray projesinde firmaların yolcu garantisi talep etmesi projeyi çıkmaza götürdü

  Ankara Büyükşehir Belediyesi yakında hizmete açılacak olan Bilkent ve Etlik Şehir Hastanesi başta olmak üzere Çankaya'nın Dikmen bölgesine de monoray yapmak için çalışma başlattı. EGO Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen projeler kapsamında yerli ve yabancı firmaların tekliflerini alan Büyükşehir Belediyesi, Yap-İşlet-Devret modeli ile hayata geçireceği monorayda firmalar yolcu garantisi istedi. Yolcu garantisi yerine işletme süresini uzun tutmak isteyen Büyükşehir Belediyesi, yeni teklifler için beklemeye geçti.

  "SÜREYİ UZUN TUTALIM"
  SABAH Ankara'ya konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, monoray projesindeki tek sorunun firmaların istediği yolcu garantisi istemesi olduğunu ifade etti. Başkan Gökçek, "Monoray projelerine çok müşteri arıyoruz. Fakat istisnasız hepsi yolcu garantisi istiyor. Eğer herhangi bir sıkıntı olursa yolcu konusunda bu belediyeye yük getirecektir. Biz yolcu garantisi isteyeceğinize sizin sürenizi uzun tutalım diyoruz. Ankara'daki monoray projesini şuan için sekteye uğratan neden bu… Biz yolcu garantisi sorununu aştığımız zaman projenin önünde engel kalmayacak" dedi.

  İLK ETAPTA 3 BÖLGE
  Monoray projesi başkent Ankara'da ilk etapta 3 ayrı bölgeye yapılması planlanıyor. Başkan Melih Gökçek, "Planlanan bölgelerden birincisi Dikmen Vadisi… Diğer ikisi ise Etlik ve Bilkent'teki şehir hastaneleri bölgesi… Bunlar öncelikli bölgelerimiz" ifadelerini kullandı. Şehir içi raylı ulaşım çeşitlerinden birisi olan monoray vagonların tek bir ray üzerinden geliş yada gidiş yada gidiş istikameti yönünde hareket ederek çalışır.

  Sabah/ANKARA

  Bu haber toplam 985 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim