Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Yüzde 76 'yıkılmasın' dedi
  29 Kasım 2017 Çarşamba 08:25

  Yüzde 76 'yıkılmasın' dedi

  Keçiören’deki Cumhuriyet Kulesi’nin kaderini belirlemek için yapılan halk oylaması ve anketten yüzde 76 ‘yıkılmasın’ sonucu çıktı.

  Keçiören’deki Cumhuriyet Kulesi’nin kaderini belirlemek için yapılan halk oylaması ve anketten yüzde 76 ‘yıkılmasın’ sonucu çıktı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, çıkan sonucu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sundu. Erdoğan’ın, “Vatandaşın isteğine göre hareket edin” talimatını verdiği belirtildi. 

  Keçiören’de 2003’te temeli atılan ve 144’üncü metrede yarım kalan Cumhuriyet Kulesiiçin cumartesi günü düzenlenen referandum ve ilçe genelinde yapılan anketin sonucu belli oldu.

  İlçedeki 5 noktada ‘yıkılsın’ ve ‘yapılsın’ seçenekleriyle gerçekleştirilen halk yoklaması ve ilçe genelinde düzenlenen anket sonucunda vatandaşların yüzde 76’sı, kulenin yıkılmaması yönünde oy kullandı.

  SONUÇLAR CUMHURBAŞKANI’NA SUNULDU

  Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, oylama sonuçlarını dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’u sundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iki başkana da “Vatandaşın isteğine göre hareket edin” talimatını verdiği öğrenildi.
  Keçiören Belediyesi’nden yapılan açıklamada da kulenin 14 yıllık süreci özetlenerek Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın da isteği ile konunun vatandaşa sorulması konusunda mutabık kalındığı hatırlatıldı. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

  PROJE DAHA FONKSİYONEL OLACAK


  Yüzde 76 yıkılmasın dedi

  “Vatandaşımızın irade ve desteği dikkate alınarak konu hakkında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Tuna’ya bilgi verilmiş, projenin güncellenip daha fonksiyonel hale getirilerek Keçiören’in ve vatandaşımızın hizmetine sunulacağı kararına varılmıştır. Gerek AK Parti gerekse idare olarak uygulayacağımız her proje ve yatırımı; istişare, kamu yararı, halkımızın teveccühü, katılımcı belediyecilik gibi temel kriterler doğrultusunda gerçekleştirdiğimizi bir kez daha belirtir; yaptığımız halk yoklamasının bunun en güzel örneğini teşkil ettiğini de hatırlatırız.”

  Mustafa Tuna ve Mustafa Ak Keçiören’deki oylama sonuçlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Esenboğa Havalimanı’nda sundu. Mustafa Ak görüşmeye ilişkin fotoğrafları Twitter hesabından paylaştı.

  Bu haber toplam 926 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim