Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Zabıta Teşkilatı 192 Yaşında…
  05 Eylül 2018 Çarşamba 23:13

  Zabıta Teşkilatı 192 Yaşında…

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Doç. Dr. Mustafa Tuna, Zabıta Teşkilatı’nın “192. Kuruluş Yıl Dönümü” nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Oğuzhan Yücel ile ilçe zabıta müdürlerini makamında ağırladı.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Doç. Dr. Mustafa Tuna, Zabıta Teşkilatı’nın “192. Kuruluş
  Yıl Dönümü” nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Oğuzhan Yücel ile ilçe zabıta müdürlerini makamında ağırladı.

  “1-7 Eylül Zabıta Haftası” kapsamında gerçekleşen ziyarette, Başkan Tuna, Zabıta Teşkilatı’nın 192. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

  “İNCE VE HASSAS GÖREV”
  Zabıtanın görevinin önemine dikkat çeken Başkan Tuna, “Zabıta, belediyenin görünen yüzü, vatandaşa dokunan tarafı. Çok önemli bir görev. Kimseye farklı muamele yapmadan, zulüm etmeden adaletli bir şekilde davranmak çok önemli. Adaleti tesis ederken çok ince ve hassas bir karar verip uygulamanız gerekiyor. Allah kolaylık versin” dedi.

  Zabıta Daire Başkanı Oğuzhan Yücel ise, “Büyükşehir Belediye Başkanımız beni bu göreve atarken ‘Haksızlık olmasın, zulüm olmasın’ talimatını verdi” derken, Başkan Tuna’nın Zabıta Teşkilatı’na verdiği destek için de teşekkür etti.

  “ZABITALIK MESLEK OLSUN”
  Ziyarette zabıta ilçe müdürleri, Başkan Tuna’dan zabıtalığın meslek olarak kabul edilmesi konusunda destek istedi.

  Bazı mesleklerin kayıt altına alınması için Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun çalışmalarını hızlandırdığını belirten Tuna, bu konuda gereken her türlü desteği vermeye hazır olduğunu vurguladı.

  ZABITA HAFTASI DEVAM EDİYOR
  Zabıta Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümü nedeniyle Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı, Ulus Atatürk Anıtı önünde de bir anma etkinliği düzenledi.

  Çok sayıda zabıtanın yer aldığı anma programında konuşan Zabıta Daire Başkanı Oğuzhan Yücel, “Hizmet anlayışımız insana odaklı ve çevreye duyarlı doğrultuda devam etmektedir. Kent yönetimi bir ekip işidir. Zabıta Koordinasyon Kurulumuz bu sorumluluğun bilincinde olup Ankara ve Ankaralılar için titizlikle çalışmaktadır” dedi.

  ZABITA HAFTASI İÇİN ÖDÜLLÜ ANKET
  “Zabıta Haftası” kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi de ödüllü bir anket düzenliyor.

  Zabıta hizmetleriyle ilgili 10 sorudan oluşan ankete “www.ankara.bel.tr” adresinden ulaşılabilecek.

  16 Eylül tarihine kadar devam edecek ankete katılanlardan 10 kişiye, Ramazan Türkmen’in yazdığı “Malazgirt 1071” adlı kitap hediye edilecek.

  Kaynak: http://www.haberankara.com

  Bu haber toplam 1796 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim