Muharrem YILMAZ / Yazar

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Muharrem YILMAZ / Yazar

  Zor Bir Süreç, Yeni Bir Gün

  27 Eylül 2021 Pazartesi 00:18

  Değerli dostlarım;
  06.07.2021 tarihinde ayak bileği kırığı teşhisi ile olduğum ameliyat sonrası Rabbime şükür, sağlığıma kavuştum. Tabi bu süreçte sağlığın insan için ne kadar önemli bir nimet olduğunu daha önceden teorik olarak bilmeme rağmen uygulamalı olarak da öğrendim. Hastalık zamanı zor ve uzun. İnsan sabretmeli bu zor sürece. Asla “neden ben?” demedim. Hastalık ve ölüm biz insanlar için. Her şeye hazırlıklı olmalıyız. Ama artık ben yürüyebilecek miyim diye kendi kendime sormuyor değildim. Ameliyat sonrası ilk 21 gün daha zor geçti. Daha sonra gün gün iyileşme süreci hızlandı. İlk adımımı 45. günde attım. İlk adımı atmada çok zorlandım. Sanki daha önce hiç yürümemiştim. Zamanla eski halime döndüm. Sürekli hastalığı olanlara, engelli insanlara Allah yardım etsin. Gerçekten zor bir durum.

  Dostlar;
  Bu zor dönemde; her zaman yanımda olan, ziyaretime gelen, çiçek gönderen telefonla arayan, sosyal medyadan mesaj gönderen Üniversite personeline, hakem ve gözlemci kardeşlerime, daha önceki kurumlarda görev yaptığım mesai arkadaşlar ile bürokrat arkadaşlarıma ve akrabalarıma çok ama çok teşekkür ediyorum. Bürokrat Ankaralılar Derneği (BADER) Genel Başkanı Sayın Mustafa AKDOĞAN’a ayrıca teşekkür ediyorum. Bu süreçte yapılacak olan BADER'in bir yemek organizasyonuna katılmam için ısrar etti. Ancak, ben “bu şekilde katılmam mümkün değil” diyerek itiraz ettim. Söz konusu ısrarı kıramayıp bu yemeğe katılmam benim için iyi bi moral oldu.

  Evet, tabii ki teşekkürlerin en büyüğü eşim Meltem hanıma. Çok emek verdi. Bu konuda çok şanslıyım. Allah ondan razı olsun.

  Ayrıca; İlk hastane müracaatından itibaren üst düzeyde ilgi ve alakasını esirgemeyen Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Sayın Prof. Dr. Rahmi KILIÇ ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Ortopedi Servisi personeli insana hizmet etmek için fedakarca görev yapıyorlar. Gerçekten “insan”a hizmet ediyorlar. 

  Aylarca evde kalınca daha fazla kitap okuma fırsatım oldu. Bu dönemde 2020 Olimpiyat oyunları ve Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasını da takip ettim. Olimpiyatlarda madalya alan sporcularımız ile benimde bir mensubu olduğum Teknik Direktör Osman ÇAKMAK yönetimindeki  Gaziler Gününde Avrupa Ampute Futbol şampiyonu olan takımızı tebrik ediyorum.

  Şifayı bulduk artık çalışma zamanı geldi. Mesaimiz 27 Eylül 2021 Pazartesi günü başlıyor. Benim için önemli bir gün. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesinde 2021-2022 eğitim-öğretim yılı ilk dersinde Üniversitemizde olacağım. Nekahet dönemim nedeniyle ben olmasam da öğrencilerimize en iyi bir ortamda eğitim vermek için fedakarca çalışan İdari Mali İşler Dairesi Başkanlığı personeline çok teşekkür ediyorum.

  Kanuni Sultan Süleyman’ın hasta yatağında söylediği “Halk içinde mu’teber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihânda bir nefes sihhat gibi” sözünde ne kadar da haklıymış.

  Sağlıklı kalın.

  Bu yazı toplam 1649 defa okunmuştur.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim